Hogyan értékeled edzői szemszögből a felkészülést?
Igyekeztünk a lehető legtöbb tartalommal megtölteni. A kapitány elérte a változatos edzésekkel, hogy a többség nagy lelkesedéssel állt munkába. Az óraátállítás után sajnos beszűkültek a lehetőségeink a közös edzésekhez, inkább egyéni és kiscsoportos aktivitással lehetett fenntartani az intenzitást. Sajnos hasonló lehetőségeket, amire Törökországban számíthattunk, nem tudtunk biztosítani. Figyelembe véve a játékosok és a válogatott lehetőségeit, szerintem sikerült optimális felkészülést csinálni.
Hogyan értékeled a csapat(od) teljesítményét?
A női csapat nagyon közel volt a döntőhöz, így számomra még nehéz pozitívan értékelni a 4. helyet, tekintettel arra is, hogy komolyabb várakozásaim voltak, én nagyon hittem a csapatban. Ezektől eltekintve jár a gratuláció a lányoknak és természetesen a fiúknak,’bácsiknak’ is, úgy láttam mindenki mindent megtett.
Milyen fejlesztendő területeket látsz az adott csapatnál?
Mindig van hova fejlődni. Minden területen szükséges lenne hatékonyabb és intenzívebb felkészülésre. Ezt akkor is mondanám ha megnyertük volna. Nüanszokon múlnak sokszor a mérkőzések, azon kell dolgozni, hogy ezek a mi javunkra dőljenek el. Több matchplay formátumú játékra lenne szükség a lányoknál, illetve reméljük megtaláljuk a módját szövetségi szinten, hogy több női játékos álljon rendelkezésre.
Fontos lenne még komolyabb háttér, edzéslehetőségek megteremtése a legjobbaknak illetve még vonzóbbá tenni a sportágat, hogy a sportolói bázis növekedjen. Vesszőparipám még, hogy több csapatversenyt kellene a naptárba illeszteni, hiszen a világeseményeken így versengünk.
Hogyan élted meg a felkészülést – szereplést a nem edzői oldalról?
Ez jó kérdés, próbálom ketté bontani. Vezetői szemmel azt gondolom, hogy tanulni kell ebből az időszakból is és itt is úgy gondolom, hogy mindig van hova fejlődni. A tavalyi világbajnoksághoz képest sokkal kompaktabb volt, talán még egy kis precizitás, több szakember igénybevétele és persze ehhez a háttér megteremtése hozhat előrelépést.
Játékos szemmel nézve úgy gondolom, hogy aki élt a lehetőséggel és pozitívan gondolkodott, remek felkészülésen vehetett részt és maga a verseny pedig irigykedésre adott okot. Kitűnő körülmények fogadtak minket, élmény lehetett játszani ezeken a pályákon, az időjárás szélsőséges volt, de szerintem ezt is kompenzálta a többi.
Mit tudnál kiemelni különlegességként, extra pozitívumként az elmúlt időszakból, és miért?
Mindenképp kiemelném, hogy három ütőképes csapatot tudtunk kialakítani és ezt nem sok ország mondhatja el magáról, amint azt sem, hogy már kvalifikálta magát a 2026-os VB-re mindhárom kategóriában. Jó volt látni ahogy együtt küzdöttünk, sírtunk-nevettünk, abszolút bizakodásra adhat okot a jövőt illetően. Nagyon tanúságos időszak volt, le kell vonni egyéni és csapatszinten is ezeket, és a folyamatosságot szem előtt tartva menni tovább.
Eredmények:
A Hölgyeink egy nagyon kemény csoportban találták magukat, ahol nem is nagyon lehetett papírforma eredményre tippelni. A mérkőzések 2 darab egyéni, és egy páros mérkőzést jelentettek minden egyes körben.
A csoportmeccsek alatt sikerült legyőzzük az első napon Szlovákia valamint Svájc együttesét.
A második napon Oroszorgszág lejobbjait fogadták lányaink, ahol egy 3-0-ás győzelemmel borítékolható volt, a csoport első két helyének valamelyike megvan, és ebben a tudatban léptünk pályára szerdán a Franciák ellen, ahol ugyan vereséget szenvedtünk, de így is magabiztosan jutottunk tovább a csoportból.
Magyarország 2-1 Szlovákia
Magyarország 3-0 Svájc
Magyarország 3-0 Oroszország
Magyarország 1-2 Franciaország
Negyeddöntő:
A negyeddöntőben a hazai török csapat ellen küzdöttünk, ahol a torna egyik legjobb hangulatú mérkőzésén sikerült győzelmet aratni. Mindkét országot a teljes csapat kísérte és támogatta a mérkőzés során, így senkit sem zavart hogy napnyugtába nyúló mérkőzésen nyertünk 3-0-ra
Magyarország 3-0 Törökország
Elődöntő:
A későbbi ezüstérmes spanyolok ellen zseniális mérkőzést játszottak Hölgyeink, ahol a döntetlen után mindösszesen 2 pont kellett volna a győzelemhez, így sajnos nekünk csak a bronzmérközés maradt.
Magyarország 1-1 Spanyolország (Pontkülönbséggel 16-18)
Bronzmérkőzés:
A Bronzmérkőzésen a másik ágról Hollandia csapatát kaptuk ahol egy kicsit megvariáltuk a kezdőnket, és úgy tűnt ez jó döntésnek mutatkozott, azonban a végén 1 rúgással, az utolsó mérkőzés utolsó szakaszáig tartó küzdelem során 1-2-re kikaptunk, így Hölgyeink az első Európa-bajnokságon az előkelő 4. helyen zártak, amivel kvalifikálták magukat a 2026-os Világbajnokságra!
Magyarország 1-2 Hollandia
Női csapatunk tagjai: Bacskai Anna, Nagy Anett (c), Kuchta Dóra, Kormos Brigitta, Ujvári Izabella
Edző: Sipőcz Béla