Így áll féltávnál a magyar küldöttség a vb-n
MEXIKO_background_háttér (3)

Túl van a mezőny a második versenynapon a mexikói Acapulcóban zajló ötödik footgolf világbajnokságon, ahol Kuchta Dóra továbbra is az élen áll.

A szenior+-os kategóriában csak Balázsi Csaba végzett a három magyar induló közül a mezőny első felében, és élte túl a „cut”-ot. Biró László és Sajó Ferenc lecsúszott a döntő napról, persze rájuk is vár még egy versenynap hétfőn az alsóházban.

Az első napi parádés eredmények szombatra is maradtak, és míg idehaza és szinte az egész világon a budapesti labdarúgó Bajnokok Ligája döntőre fókuszált mindenki, a footgolf társadalom azért a mexikói történéseken tartotta fél szemét. És volt minek örülni most is.

Elképesztő izgalmakat tartogat a következő két egyéni versenynap a női mezőnyben, az már most kijelenthető. Kuchta Dóra továbbra is az élen, féltávnál beérte őt a címvédő szlovák, Lucia Cermakova. Szorosan mögöttük, két rúgással követi őket Ujvári Izabella. Nagy Anett sincs messze a dobogótól, a 13. helyről várja a vasárnapi folytatást, míg Bacskai Anna és Bálintné Tóth Zsuzsanna 31., illetve 58. helyen áll. Kiss Kitt betegsége miatt nem tudott pályára lépni.

A férfiaknál Tajtyi Ákos csupán négy pontra van az éllovas francia Camel Meriemtől. Bacskai Bence megkezdte az Orlandóban már egyszer látott felzárkózást, a 2023-as világbajnok a 36. helyre jött fel. Remek hír, hogy a magyar indulók nagy része túlélte a cut-ot, nem kevesebb, mint 11-en (!) folytathatják a tornát, köztük négy vb-újonc: Pöszmet Tamás, Kollár Dániel, Fülöp Viktor és Spáth Márton, és az olyan rutinos játékosok is, mint Sipőcz Artúr, Nagy István, Borbély István, Szabó László és Fazekas Gábor. Sajnos György Dániel, Cziráki Csaba, Mayer Zoltán, Bálint Zalán és Katona István két nap után a mezőny második felében foglalt helyet, így ők a cut alatt folytathatják a versenyt ma 18, hétfőn 9 szakaszon.

A szenioroknál Lengyel Béla tört leginkább előre a második napi eredményének köszönhetően, és már a 10. helyen áll, négy rúgásra a dobogótól. Sipőcz Béla visszacsúszott a 30. helyre, Flink János, Bodócs András, Podusil György és Főfai Sándor par alatt tudtak maradni féltávnál, Gelencsér Gábor és Németh Gábor +1, Tajtyi Róbert +3, Bendly András +7, a sérüléssel küzdő Papp Péter +22-es eredménnyel bír, Zsuppán Péter nem tudja viszont folytatni az egyéni tornát.

Az 55 év felettieknél Balázsi Csaba továbbra is a top 10-ben van, Biró László több mint 10 helyet előrelépve már a 23., míg Sajó Ferenc a 37. helyről várja a folytatást.

A férfi mezőnyt az első két nap eredményei alapján felezték, csak a legjobbak folytathatják a versenyt, de az élmezőnyből kicsúszóknak is van még lehetősége a további játékra, de az úgynevezett „cut” után ők a vonal meghúzását követően előrébb nem léphetnek. A szeniorok, szenior+-os és női játékosoknál a harmadik nap után alkalmazzák a cut-ot, így rájuk sorsdöntő 18 szakasz vár majd vasárnap.

Folyamatosan frissülő eredmények IDE kattintva érhetők el.

Élő közvetítés Palásti Lászlónak és a Ludovika Footgolf Teamnek köszönhetően itt látható (a szervezők tájékoztatása szerint magyar idő szerint 22.00-02.00-ig): www.youtube.com/@PalastiLaszlo/live

Hírlevél

ne maradj le semmiről!

Partnereink