Borbély a téli bajnok, hármas pályacsúcs Budapesten
Bacskai, Borbély, Koreny

Pályaavató versennyel zárult a HUN Winter Footgolf Cup 2022/2023-as versenysorozat. A 112 fős mezőny először vehette birtokba a budapesti St.Lőrinc Golf Club pályáját.

A tavaszi időpont ellenére hűvös, szeles idő várta a népes mezőnyt az új pályán. A mindenki által most először lejátszott 18 szakaszon a -7-es eredmény lett a nyitó pályacsúcs. Ezt ráadásul három játékos, Simonyi Gábor, Borbély István és Zsuppán Péter is magáénak mondhatja. A hármas holtverseny után a szétrúgást a 18-as szakaszon Simonyi nyerte, Borbélyé lett az ezüst, Zsuppáné a bronz.

Simonyi nyerte a pályaavató versenyt

A hölgyeknél egyetlen rúgással nyert Kuchta Dóra a pályán az első rúgást elvégző Dreilinger Andrea előtt, míg Bacskai Anna lett a harmadik, szintén eggyel lemaradva a másodiktól.

A legjobb juniornak Szinte Ármin bizonyult Koreny Joahim előtt, a harmadik helyen holtversenyben zárt László Benjámin és Badó Máté, a harmadik hely Lászlóé lett a nap végén.

EREDMÉNYEK

A téli sorozat végén a legtöbb pontot Borbély István gyűjtötte, megelőzve Lengyel Bélát és Simonyi Gábort.

A hölgyeknél Bacskai Anna lett a téli bajnok, Csontos Mónika a második, Balánné Szabó Zsuzsanna a harmadik helyen zárt.

A junior bajnok Koreny Joahim lett, megelőzve László Benjámint és Szinte Ármint.